Kompaktní desky interiér

Kompaktní desky jsou konstrukční, odolné  a  vodou nenasákavé panely  s barevným povrchem, dekory dřeva, kamene nebo různých fantazií, případně digitálně naneseným tiskem vlastního motivu. Materiál kompakt je velmi tvrdý, netříštivý, nárazu vzdorný a vodě odolný. V interiéru se používá pro výrobu nábyteku, pultů, stolů, jako obklady zdí, příčky do sprch, WC kabiny, ochranné pásy v nemocnicích a samoobsluhách . V exteriérové úpravě s UV ochranou z něj lze vyrábět zahradní nábytek, lavičky, květináče, nebo instalovat na fasádu domů.

Kompaktní deska se vyrábí vrstvením listů papíru impregnovaných laminátovou pryskyřicí. Tyto vrstvy jsou pak za vysoké teploty a velmi velkého tlaku lisovány. Výsledkem je konstrukční panel, který se může řezat nebo frézovat. Jeho hrany se již  neopracovávají a neolepují a zůstávají černé nebo hnědé.

Dostupné tloušťky  3-30mm, v různých formátech dle výrobního programu jednotlivých výrobců. Od tloušťky  10mm se kompakt stává konstrukčním materiálem, pro použití například na sprchové přepážky a sanitární příčky.

Kompakt nevyžaduje speciální údržbu. Nevadí mu chemikálie a je hygienicky nezávadný, někteří výrobci nabízí kompakty s antibakteriální úpravou.

Nenasákavost kompaktních desek dovoluje tento materiál použít všude, kde je vyšší vlhkost nebo mokro, jako jsou sprchy, bazény a jiné mokré provozy. Tvrdost a odolnost je oceňována v interiérech, které jsou vystavené vysoké zátěži.

Resopal Massive

©Resopal

Kompaktní deska pro interiér  Resopal. Všechny dekory dle vzorníku HPL fólií lze dodat i v kompaktní desce pro interiér. Barvy a vzory inspirované přírodou.

Prodema Neptuno

Kompaktní desky s povrchem pravého dřeva.
Vrchní dýhovaná vrstva kompaktu je napuštěná HPL laminátem. Povrch tohoto materiálu je bezúdržbový, barevně stálý, odolný odření,  s originálním přírodním vzhledem. Vhodný i do mokrých místností.

Kronospan kompakt

Kompaktní panely pro interiér od výrobce Kronospan se nazývají KronoArt. Vzorová řada kompaktních desek koresponduje se vzory lamino desek a HPL fólií. Některé dekory skladem v ČR k rychlému odběru.

Kontaktujte nás

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva