Kompaktní desky exteriér

Kompaktní desky jsou panely s barevným nebo dekorovaným povrchem. Kompaktní deska se vyrábí vrstvením listů papíru impregnovaných laminátovou pryskyřicí. Tyto vrstvy jsou pak za vysoké teploty a velmi velkého tlaku lisovány.

Výsledkem jsou velmi tvrdé panely, které jsou netříštivé, nárazu vzdorné a vodou nenasákavé. Splňují požadavek požární odolnosti pro použití jako dekorativní obklad fasád. UV povrchová úprava desek pro exteriér zajišťuje jejich barevnou stálost. Jednou z důležitých předností kompaktních desek je neporéznost materiálu. Nežádoucí grafity a a nápisy se dají snadno odstranit ředidlem nebo benzínem bez známky poškození.

Pro obklad fasád a balkónových výplní  je doporučována tloušťka 8-10mm. V případě použití menších dílů lze použít tloušťku 6mm. Od tloušťky  10mm se kompakt stává konstrukčním materiálem, a lze jej použít např. při výrobě venkovních laviček, květináčů, zahradního nábytku, venkovních stolů  nebo trhových stánků.

Kompaktní desky jsou vyráběny v různých formátech dle nabídky jednotlivých výrobců. Dále jsou zpracovány řezáním a frézováním na potřebný rozměr. Hrany materiálu se neimpregnují ani neolepují. Zůstávají černé nebo hnědé.

Kompaktní desky jsou vyráběny v různých formátech dle nabídky jednotlivých výrobců. Dále jsou zpracovány řezáním a frézováním na potřebný rozměr.

Při skladování, zpracování a instalaci na fasádách  je třeba dbát technologických postupů, které si u nás v případě jejich neznalostí můžete vyžádat.

Resopal Resoplan

Kompaktní panely od výrobce Resopal mají obchodní označení Resoplan. Kolekce Resoplanu je orientovaná na jednobarevné dekory ,dekory dřeva a imitace kamene.

Prodema Prodex

Dýhované kompaktní desky od španělského výrobce Prodema pro obklad fasád nebo balkónových výplní. Výrobce Prodema vlastní speciální patentovanou  technologii založenou na impregnaci dřeva tvrzenou laminátovou pryskyřicí.

Kronospan exteriér

Vila v klánovicích

Kompaktní panely od výrobce Kronospan se nazývají Kronoplan. Firma Kronospan je známa především jako výrobce laminodesek, pracovních desek a OSB desek která má sídlo v Jihlavě

Kontaktujte nás

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva